Nahrávání

 
BLOG

Mé postřehy & novinky

Buďte v obraze s nejnovějšími poznatky z coachingu, tipy pro osobní rozvoj a aktualizacemi ohledně mých služeb a workshopů.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
Prokrastinace: Jak koučink pomáhá?

Prokrastinace. Dnes je 27. června. Teď, když píšu tenhle článek, je venkovní teplota 23°C, tlak vzduchu 1011.8 hPa, polojasno, vane mírný 2.7 m/s ve směru na sever. Kočka spí na gauči, pes dostala pamlsek a něžnýma očima škemrá o další. Ještě nemám napsaný článek. Ale už jsem navštívil slepice, vyklidil a naskládal myčku, pročetl noviny,...

Mentoring koučů

Mentoring koučů a proč je tak důležitý? Nejde jen o další povinnou součást ke získání certifikace ACC. Jde hlavně o to, abych byl lepším koučem. Abych se učil od těch nejlepších a objevil svůj potenciál a poučil se ze svých chyb.

3 věty, které zaručeně zastaví každý konflikt

Konflikt a jak ho koučovacím způsobem řešit? Ne, nebojte se, nestává se ze mne generátor inspirativních citátů a ezoterických mouder. Ani se nejedná o tak moc velký clickbait. Ale čím víc člověk koučováním žije a koučovací přístup používá i v běžném životě a komunikaci, objeví pár zaručených vět, které umí zázraky.

Unavení andělé

Zase se to stalo. Unavený anděl. Kráčí přímo vedle mě. Splihlá křídla dávno nemají barvu alabastru. Tu a tam dokonce chybí pírko, některá jsou roztřepená a zlomená. Svatozář se leskne jen nesměle.

Potřebuju parťáka

Stalo se mi na koučování, že po skončení a závěrečném loučení mi klient řekl, že by měl ještě existovat parťák – někdo, kdo by ho hlídal a doslova „kopal“ do toho, co si předsevzal. Někdo, komu bude skládat účty v podobě dosaženého pokroku a co pro pokrok udělal. Zajímavé je, že tenhle koncept vlastně není...